Türkiye gazetesinin Külliye’deki kaynağı: Özel haberleri kim taşıyor… Işıkçıların bilinmeyenleri

Işıkçılar cemaatinin yayın organı olan Türkiye gazetesi son zamanlarda Külliye ve AKP içerisinden aktardığı kulis bilgileri ile dikkat çekmeye başladı. Özellikle yasa tasarıları konusunda yaptığı haberleri manşetinden yayınlayan Türkiye Gazetesi, son olarak dün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli görüşmesinin kulislerini aktardı. Görüşmenin Sinan Ateş cinayeti ile ilgili kısmını manşetine taşıyan gazete, “Ateş davasında sonuna kadar gidilecek” başlığını attı.

Türkiye gazetesinin bugünkü manşeti şöyle:

KİM BİLGİ AKTARIYOR

Yapılan özel haberleri ile dikkat çeken Türkiye gazetesi, AKP içinde de gözlerin üzerine çevrilmesine sebep oldu. AKP çevrelerince, ‘Işıkçılara bilgi aktaran kim?’ sorusu merak konusu oldu.

İLGİLİ HABER

Türkiye gazetesinin dikkat çeken kulis haberlerinden bazıları ise şöyle:

GAZETECİYE HABER KAYNAĞI SORULMAZ AMA…

Bir gazeteciye haber kaynağı sorulmaz, Türkiye gazetesinden yer alan haberler de gazetecilik açısından başarılı haberler oldu. Ancak Soner Yalçın’ın ‘Tağut’ kitabında yer alan ve Işıkçılar cemaati ile ilgili olan kısım ayrıca dikkat çekti.

Odatv yazarı İlknur Altıntaş’ın konuyla ilgili yazısında aktardıkları şu şekilde:

“Şimdi gelelim bir başka sülaleye…

Soner Yalçın’ın “Tağut: Kutsal Aldanışın Soyağacı”nda yazdığı: Bir torun, bir baba ve dedeye!

Yani… Mücahit Ören-Enver Ören ve Hüseyin Hilmi Işık’a…

Kitaptan bazı bölümleri paylaşmalıyım:

“Adana’dan havalanan Amerikan U-2 casus uçağının Sovyetler Birliği’nde düşmesinin ardında Pentagon ve Napoli’deki bilim çalışmaları vardı. Başlarında Amerikalı Isidor Isaac Rabi ve İngiliz Solomon Zuckermangibi bilim adamları bulunuyordu. Arkalarında ise Rockefeller Vakfı! Napoli’deki “Bilim Komitesi”ne Türkiye 1961 yılında kimi gönderdi dersiniz: Yeni biyoloji öğretmeni Enver Ören. Mücahit’in babası!”

“…Dediler ki: Cumhuriyet dini yasakladı. Jandarma inananlara eziyet etti. 1929 yılında Hüseyin Hilmi Işık, İstanbul Halıcıoğlu Askeri Lisesi’nde okurken, Cuma günleri Eyüp Cami’ne gidip Abdülhakim Arvasi’nin vaazlarını dinledi ve evinde din derslerine devam etti. Tıp fakültesinde okurken Arvasi’nin isteğiyle eczacılık bölümüne geçti. Türk Ordusu’nda kimyager olarak görev yaptı. 1947’de Bursa Askeri Lisesi’nde öğretmenlik ve sonra müdürlük; arkasından Kuleli ve Erzincan askeri liselerinde 1960’da Albay rütbesinden emekli olana kadar çalıştı. Öğrencilerine her fırsatta “şu camiye gidip bu hocayı mutlaka dinleyin” dedi ve hakkında tek soruşturma açılmadı. Keza öğretmenlik yaparken 1956’da hoparlörden ezan okunamayacağı, dolgulu dişle-boyalı saçla abdest alınamayacağı gibi hurafelerin bulunduğu “Seadet-i Ebediyye” kitabını yayınladı. Bir yıl sonra bu kitabın ikinci cildini çıkardı. Askeri okullara şeyh-mürit ilişkisini ilk sokan Hüseyin Hilmi Işık oldu. Işıkçı müritlerden biri de ileride damadı olacak keman çalan öksüz roman çocuğu Enver Ören idi. Enver Ören de şeyhi gibi askeri okullarda kimya öğretmeni olmak için Kuleli’den İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’ne girdi. Okul biter bitmez 1961’deNapoli yolcusu oldu! “

“Işıkçı Enver Ören NATO’nun beynine nasıl girdi? Güvenlik soruşturmalarından nasıl geçti? Bir buçuk yıl kaldığı Napoli’de ne tür kurslar aldı? NATO’nun o dönem inşa ettiği “Stay Behind” (Gladio) yapılanmasına sokuldu mu? Soru çok. Enver Ören o yılları nedense hiç anlatmadı. Özet şu: CIA, II. Dünya Savaşı bitiminde Nazilerden şu stratejiyi aldı: Milli-ulusalcı güçlere karşı dini kullanmak! Soğuk Savaş döneminde birçok Müslüman devşirildi! FETÖ bunlardan sadece biriydi. Işık/İlluminata kardeşler; Gülen ve Ören’in Erbakan’a düşman olması tesadüf mü? CIA, Fethullah Gülen’e Yeşil Kart ve Mücahit Ören’e Amerikan vatandaşlığına boşuna onay vermedi!”

Sahi İhlas Haber Ajansı nasıl kuruldu? Kim kurdu, niye? Kitapta ilgili bölümde neler yok ki!

CIA ve MOSSAD ajanlarıyla yakın münasebetler…

TGRT TV kanal üst yönetimine yerleştirdikleri ajan Amerikalılar…

Ergenekon-Balyoz kumpaslarının başladığı süreçteki sistematik yalan ve iftira dolu haberler…

Amerikalı diplomatlar ile yakınlaşmalar…

Stratejik danışmanlar…

Bol akçeli işler…

‘Ören’lerden ‘Gülen’lere ödüller…

Letonya Fahri Konsolosluklar…

ABD ve İsrail güdümlü kuruluşlar…

Atlantic Council’ler…

ABD vatandaşı olmalar vs…

Birkaç isim önemli kitaptan özetleyeceğim”

Yazının devamı için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir